Home > E - Marketing > Sosyal Medya, Girişim Dünyası & Dijital Pazarlama.

Sosyal Medya, Girişim Dünyası & Dijital Pazarlama.

Alemshah OzturkAlemşah Öztürk  41?29! ve Grupanya.com kurucusu ilk şirketini 22 yaşında kurmuştur. Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmasına rağmen kendi alanında hiç çalışmayan Alemşah Öztürk 1500 TL ile kurduğu şirkette şuan 42 kişi çalışmaktadır. Alemşah Öztürk, sloganı “41?29! Is the creative agency of extreme numbers. We create `successful` awarded campaigns with `wonderful` results.” olan ve dijital pazarlama ve reklamcılık üzerinde odaklı ajansın yöneticisidir. Ofisi Taksim’de bulunan şirket ismini İstanbul’un enlem ve boylamından almaktadır. Alemşah Öztürke göre farkındalık markalar için çok önemlidir özellikle, trendlerin 1-2 yıl sonra yaygınlaştığı Türkiyede, başarılı olan fikirleri neden olduğunu sorgulamadan taklit eden şirketler için.4129 web sitesi

Sosyal medyanın gücünün doğru kullanılmasın önemine vurgu yapam Alemşah Öztürk, marka olarak başarıyı yakalamanın yolu sadece sitelerdeki paylaşılan veri ve “like” sayısına bağlı olmadığını, “like” sayısından ziyade “Enagagement”, müşterilerin katılımını sağlanmasının daha önemli olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra bir markanın tüm pazarlama kanallarının aynı bilgiyi sunması “Convergence”, “Location based services”i sunması ve “Mobile Web”in çok iyi kullanması o markanın daha etkin bir şekilde yayılmasına yardımcı olacaktır.

Türkiyede daha yeni yaygınlaşan Twitter kullanıcıların yaş ortalaması 30, Facebook ise 26. Facebook’un Tğrkiyede hane bazındaki penetrasyonu hemem hemem %100. Şirketler sosyal medyanın gücünü etkin olarak kullanarak şirketlerin biri de Renault. 41?29!’un Renault için yaptığı reklam kültürel farklılıklar göz önüne alındığı için çok başarılı olmuştur. Diğer başarılı örnekler:

Alemşah Öztürk iletişim bilgileri:

Alemşah Öztürk Facebook Alemşah Öztürk twitter Alemşah Öztürk linkedin Alemşah Öztğrk friendfeed

Honda Jazz – Honda TV add

One Million Heineken Hugs


Renault Fluence


Advertisements
Categories: E - Marketing
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: